Şu andan itibaren, IPL (Intense Pluse Light), Nd: YAG, Diyot Lazer, vb. Gibi epilasyon için birçok teknoloji var ama hangisi en popüler ve etkili? Evet, lazer epilasyonu. Lazer epilasyon, saç folikülünü tahrip eden yüksek derecede konsantre ışık ve ısı ile tüylerin atılması işlemidir. Lazerler, istenmeyen tüyleri yüz, bacak, kol, koltukaltı, bikini çizgisi ve diğer alanlardan temizlemek için kullanışlıdır. Bu yüzden istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyen insanlar için ilk tercih haline geldi. Ama en yeni lazer epilasyon teknolojisi nedir biliyor musun?
En son epilasyon teknolojisine cevap verebilirsiniz diyot lazer epilasyon. Evet, epilasyon için diyot lazer standart bir teknoloji olmuştur, sadece birkaç tedavide gözle görülür sonuçlar elde edilmiştir, ancak diyot lazer epilasyon teknolojisinin aslında eski olduğunu biliyor muydunuz? Epilasyon için en son teknoloji, fiber bağlı diyot lazerdir.

En yeni lazer epilasyon teknolojisi nedir – fiber bağlı diyot lazer?

Fiber bağlı diyot lazer teknolojisi, diyot lazer ile aynı epilasyon prensibine sahiptir. Ama diode lazer epilasyondan daha iyidir. Fiber bağlı diyot lazer teknolojisi, diyot lazer teknolojisinin karşıladığı tüm sorunları giderir. Fiber bağlı diyot lazer birden fazla diyot lazer ile ışıkları üretir. Mikro lens dizisi ile tek çekirdekli çok modlu fibere bağlanır, diyot lazerler yerine hedef yerine ışık vermek için “Yığılmış diyot lambaları” denen şey kullanılır. Lazeri (lambayı) besleyen plakaların tam olarak “istiflenmiş” olduğunu.

Fiber bağlı diyot lazer teknolojisinin faydaları:

1. Dayanıklı el parça ve uzun ömürlü

Fiber lazerli diyot lazer makineleri, lazer lambaları, el parçasının içinde değil, makinenin ana gövdesinde yer alır, böylece ısı, çekirdeğin içinde yoğunlaşır ve el değmez, soğutma sistemleri, bu ısıyı dağıtmak için daha az çalışır, böylece lazerler Daha dayanıklı (50 Milyon Darbeler, aslında en iyi standart diyotlardan 5 kat daha fazla).

2. Hafif el parçası

Lambalar artık bu bölümün içinde olmadığından, operatör, nadiren ısınan soğutma ucuyla temas eden hafif ve düşük sıcaklıktaki bir parçayı yöneterek, kullanıcılara rahat saatler ve saatler süren rahat tedaviler ve hastalara acısız ağrısız ve rahat oturumlar sağlar. Bunun üzerine, bu teknoloji ışığın ışını daha fazla odaklanmış hale getiriyor (en iyi ışık), tedaviye ihtiyaç duymayan alanlardaki enerji israfını ortadan kaldırarak mümkün olan en kısa zamanda en etkili tedaviyi sağlar.

 

Kullanım fiber bağlı diyot lazer teknolojisinin avantajları:

Lazerden gelen enerji emisyonu, eşit olarak dağıtılmış yoğunluğa sahip dairesel, iyi tanımlanmış bir alana sahiptir ve diğerlerine göre daha az işlem görmeyen bir alanın bulunmasını ve makinenin işleyici kadar verimli olmasını sağlayarak, uygulamadan çıkarak denklemden çıkma şansını ortadan kaldırır. Makinenin nabız tespiti ile performansının potansiyel rassallığı. – Lazerin diyot darbesi odaklaması için ayrı bir bileşen kullanarak, arızalı veya yıpranmış bileşenlerin çıkarılıp değiştirilebilmesi gerekmeden değiştirilebildiği için bakım daha kolay, daha hızlı ve daha ucuz hale gelir. çalışma durumunda olan entegre bileşen.

– Odak noktası ayrı bir bileşende bulunduğundan, diyot, darbe hizalamasını değiştirmeden değiştirilebilir.

Daha küçük ve daha kompakt makine tasarımlarına izin verir veya daha az yer kapladığından daha karmaşık soğutma sistemleri için daha fazla yer bırakır.

– Fiber-kuplajlı cihazlar diğer fiber-optik bileşenlerle kolayca birleştirilebilir.

Yukarıdakilerin tümü için, fiberle bağlanmış diyot lazerlerin son derece kullanışlı ve epilasyonda daha etkili olduğunu söyleyebiliriz. Fiberle birleştirilmiş diyot lazerler ve normal diyot lazer arasındaki farkları anlamak, bir lazer epilasyon işine yatırım yapmadan önce önemlidir.
En iyi marka fiber bağlı diyot lazer epilasyon makinesi: Taşınabilir fiber lazer diyot lazer epilasyon makinesi – Leaflife Fiber HR ve 1470W yüksek güç fiber çiftleşti diyot lazer epilasyon makinesi – Leaflife Fiber HR II.