Kime sorduğunuza bağlı olarak IPL ve diyot lazer epilasyon teknolojileri arasındaki farklılıklara çelişkili yanıtlar alabilirsiniz. Çoğunluk, ana fark olarak IPL’nin aksine diyot lazerin etkinliğini not ediyor, ancak bu nereden geliyor? Lazer epilasyon teknolojileri hakkında bilmeniz gerekenlere bir göz atıyoruz. Lazer epilasyon işine yatırım yapmadan önce diyot lazerler ve IPL’ler arasındaki farkları anlamak çok önemlidir.

LAZER SAÇ KALDIRMA TEKNOLOJİLERİNİ ANLAMAK

Lazer epilasyonunun temel prensibi, ışık ve nabız süresinin belirli dalga boylarını belirli bir hedefle, yani saç folikülündeki melanini, çevresindeki doku bölgesinden kaçınarak eşleştirmektir. Melanin, cildimizde ve saçlarımızda renkle ilişkili doğal olarak oluşan pigmenttir.

DIODE LAZER SAÇ KALDIRMASINI ANLAMAK

Başarılı diyot lazer epilasyonunun anahtarı, cilde yüksek enerjinin dağıtılmasıdır. Enerji, çevre dokuyu etkilemeden saç folikülünü çevreleyen melanin tarafından seçici bir şekilde emilir.
Diyot lazerler, melaninde yüksek bir ani dalgalanma oranına sahip tek bir dalga boyu ışığı kullanır. Melanin ısındıkça, saç büyümesini kalıcı olarak devre dışı bırakarak foliküle kök ve kan akışını tahrip eder. Cildin yüzeyini korumak için Fiber HR ii kristal dondurma soğutma teması soğutma (+ 5ºC) gibi yüksek kaliteli lazer epilasyon makineleri, tedaviyi hastalar için rahat ve ağrısız bir deneyim haline getirir. Diyot lazerler yüksek frekanslı, düşük akıcı darbeler sağlar ve tüm cilt tiplerinde güvenle kullanılabilir.

IPL LAZER SAÇ KALDIRMAYI ANLAMAK

IPL (yoğun atımlı ışık) teknolojisi teknik olarak lazer tedavisi değildir. Birçok dalga boyuna sahip geniş bir ışık spektrumu kullanır, bu da saç ve cilt bölgesinde odaklanmamış enerjiye yol açar. Sonuç olarak, çok fazla enerji israfı ve folikülde daha az seçici emilim olur, bu da saçın daha az etkili bir şekilde tahrip olmasına neden olur. Geniş bantlı ışık kullanmak, özellikle entegre soğutma kullanılmadığında yanıklar veya pigmentasyon gibi yan etki potansiyelini de artırır. IPL’ler genellikle çoğunlukla daha açık cilt tipleri (Fitzpatrick ölçeğinde 1-3) için uygundur.

LAZER SAÇ KALDIRMA İLE IPL’LER ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Yukarıda özetlenen tedavi yöntemleri, tipik olarak, IPL teknolojisinin tüylerin azaltılması için daha düzenli ve uzun süreli tedaviler gerektireceği anlamına gelir. Bir diyot lazer, IPL’den daha fazla cilt ve saç tipini tedavi ederken daha az hasta rahatsızlığı (entegre soğutma ile) ile daha etkili bir şekilde çalışacaktır.

SALON İŞİNİZ İÇİN EN İYİ LAZER KİMDİR?

İş hayatında müşterileriniz kraldır. Diyot lazer epilasyon, yüksek müşteri memnuniyeti ve işiniz için en fazla yatırım getirisi sağlayan en etkili teknolojiyi sunmakla ilgilidir. Bununla birlikte, tüm diyot lazerleri eşit yaratılmadığından, bunu sağlayan kritik faktörleri anlamak önemlidir.
Tıbbi CE işaretine sahip bir sistem seçmek, çok daha sıkı ürün testleri ve kalite güvencesi sağlar. Bunu başarmak için orijinal üreticinin ISO 13485 akreditasyonu olacaktır. Çok uzak olmayan bir gelecekte Tıbbi CE işaretinin tüm kozmetik cihazların düzenleyici bir gereksinimi olacağı düşünülmektedir.

PROFESYONEL LAZER SAÇ KALDIRMA MAKİNELERİ NE KADAR MALİYOR?

Fiyatlar markalar arasında büyük farklılıklar gösterebilir. Fiyatlar çoğu zaman ‘gerçek olamayacak kadar iyi’ geliyorsa hayattaki çoğu şey gibi olduklarını unutmayın. Ucuz estetik makineler daha düşük kalitede olacak ve uzun vadede işletmelere daha pahalıya mal olabilir.
Yüksek kaliteli diyot lazerler, işletme maliyetlerini düşürerek milyonlarca atım için sürebilir. Öte yandan, IPL’lerin flaş lambalarında veya el parçalarında düzenli olarak değişiklik yapılması gerekecektir.

LAZER LAZER SAÇ MAKİNESİ ÖZELLİKLERİ

Bir diyot lazer saç makinesinin spot boyutu, gücü ve teknik özellikleri, işletmeniz için doğru modeli seçmenize yardımcı olmak için kolayca kullanılabilir.
Etkili darbeler nakit anlamına gelir, böylece daha küçük bir nokta boyutu belirli bir alanı tedavi etmek için daha fazla çekim gerektirir. Bununla birlikte, daha büyük spot boyutlarında, lazer epilasyon makinesinin daha büyük bir spot boyutunu idare etme gücüne sahip olması gerektiğini hatırlamak önemlidir.
Fiber HR ii, 3 farklı spot boyutuna (12mm * 12mm; 4mm; 60mm) ve çeşitli dalga boylarına (755nm, 808nm, 1064nm) sahip en güçlü diyot lazer epilasyon sistemidir (1400 watt’a kadar). klinikte cilt ve saç tipleri.
Ayrıca maksimum hasta konforu için entegre bir soğutma sistemine sahiptir.